خدمات ماساژ درمانی ذیل در این مرکز انجام می گردد.

ماساژ یومی هو

مزایای یومی هو :

برای درمان بیماری ها با این روش ضرورتی برای بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد.خستگی را از بدن خارج می كند.به عنوان یك روش پیشگیر مقاومت بدن را در مقابل بیماری های گوناگون افزایش می دهد.
این روش درمانی قد انسان را بلندتر می كند. چون نرمش عضلات اصلاح مفاصل و استخوان بندی بدن و از كاهش فواصل بین مفصلی جلوگیری كرده و با رساندن خون كافی به تمامی استخوانها به رشد آنها بخصوص نزد كودكان و نوجوانان كمك شایانی می كند.
- عضلات را محكمتر می كند.نیروی جنسی را تقویت می كند.
- انعطاف بدن را بیشتر كرده و توانایی حركت وگردش مفاصل را افزایش می دهد.
- انرژی حیاتی بدن را افزایش داده و فرد را فعالتر و شادابتر می كند. بدن سالم عقل سالم را به دنبال دارد.چرا كه سلامت بدنی آرامش نشاط امید به زندگی اعتماد به نفس و خوش بینی را به همراه دارد و این خود امكان تفكر سالمتر را فراهم می كند.


ماساژ صورت و زیبایی

فواید ماساژ صورت و زیبایی :

ماساژ صورت به عنوان یک درمان زیبایی یک نوآوری جدید در قرن بیستم است و به خصوص در اروپا خیلی طرفدار پیدا کرده است. بسیاری از ماساژ درمان‌های معروف اروپایی در آمریکا نیز مشغول کار و تعلیم می‌شوند. این شکل از ماساژ صورت بیشتر جنبه زیبایی دارد تا درمانی فواید احتمالی ماساژ صورت به روش غربی‌ها این‌ها است بهبود وضعیت پوست صورت و قدرت عضلات صورت، استراحت کردن و ریلکس شدن عضلات صورت و چشم، بهبود سردرد‌های تنشی و دردهای صورت، تخفیف استرس و اضطراب و ریلکس شدن کلی بدن از نظر فیزیکی و روانی. در مواردی ماساژ صورت را نمی‌توان انجام داد مثلا در بیمارانی که لنز تماسی به چشم دارند (باید لنزهایشان را در آورند) اگر روی صورت زخم باز جوش یا بریدگی وجود داشته باشد. پوست ملتهب یا دچار خون مردگی بافت جوشگاهی اخیر وجود داشته باشد و بیماری که مبتلا به آکنه پسویازیس یا اگزما روی صورت است. ماساژ صورت می‌تواند این مشکلات را تشدید کند. امروزه ماساژ صورت به سبک غربی به عنوان یک اقدام زیبایی، طرفداران زیادی بین خانم‌ها و بعضی آقایان پیدا کرده است و به این روش سعی می‌کنند وضعیت پوستشان را بهتر کنند یا حداقل آن را بهتر احساس کنند.

زیبایی :

پوست درخشان و سالم یکی از مهم ترین ویژگی های زیبایی است. مهم نیست که پوست شما سفید سبزه یا زرد باشد مهم این است که این پوست درخشان باشد. درخشان بودن پوست باعث میشود شما شاداب به نظر برسید و این شادابی در رفتار شما و رفتار دیگران با شما تاثیر میگذارد.

احساس آرامش :

تجربه و تحقیقات نشان داده که ماساژ صورت به طور باور نکردنی باعث تولید مرفین در بدن میشود و مرفین عامل اصلی احساس آرامش است. شاید به همین دلیل باشد که افراد از درمانگر ماساژور می خواهند وقت بیشتری روی صورت آنها بگذارند.

کند شن روند پیری و چین و چروک پوست :

ماساژ گردش خون را تحریک خون و اکسیژن بیشتری را به صورت میرساند همچنین به تولید کلاژن که باعث شاداب شدن و جلوگیری از چین و چروک است منجر میشود. چین و چروک در صورت از یک نقطه شروع شده و گسترش میابد که ماساژ شروع چین و چروک را به تاخیر می اندازد. علاوه بر این چین و چروک در پیشانی اغلب ناشی از سفت کردن غیر ارادی عضلات است. ماساژ باعث شل شدن عضلات و تشکیل چین و چروک های پیشانی را به تاخیر می اندازد.


ماساژ سر و صورت

هشت فایده طلایی که ماساژ دادن سر می تواند در پی داشته باشد :

بطور کلی علم ماساژ درمانی را می توان یکی از علوم طبی به شمار آورد که با فرد متخصص با تحریک خارجی سبب بهبود فرد می شود. ماساژ ها انواع مختلفی را شامل می شوند که هرکدام برای دست یابی به هدفی خاص صورت می پذیرند. البته رایج ترین نوع ماساژ ماساژ معمولی و برای رفع خستگی است. با دکتر سلام همراه باشید. ماساژ سر یک نوع ماساژ درمانی است که جریان انرژی در بدن را با ماساژ سر، گردن، شانه‌ها، نیم‌تنه بالایی و صورت بهبود می‌بخشد. هدف اصلی از ماساژ سر، باز کردن راه‌ها و رها کردن انرژی‌های منفی است که گمان می‌رود منشأ بیماری‌ها هستند. از نکات مثبتی که برای این روش یاد می‌شود، می‌توان به این‌ها اشاره کرد:
– با تحریک مسیرهای غدد لنفاوی، از بدن سم‌زدایی می‌کند
– کاهش درد میگرن
– علایم کم خوابی، بی خوابی و بی قراری را کاهش می‌دهد
– قدرت حافظه را بهبود می‌دهد
– بدن را آرام می‌کند و تنفس را بهتر می‌کند
– ضربان قلب و فشار خون را پایین می‌آورد
– استرس و نوسانات هورمونی را کم و جریان خون را بهتر می‌کند
– به رشد مو کمک می‌کند

فواید ماساژ صورت :

ماساژ صورت و بدن در فرهنگ ها و جوامع مختلف از قدیم الایام شایع بوده است. در برخی تمدن های کهن از جمله چین، یونان، ایران، ژاپن و هندوستان این عمل قدمت زیادی دارد. امروزه در تمام دنیا افراد زیادی جهت کاهش روند پیری پوست و شادابی آن، کاهش استرس و کاهش انقباضات عضلانی از فواید ماساژ بهره مند می شوند. پوست صورت شما اولین قسمت بدن شماست که جلب توجه می کند به همین دلیل ماساژ صورت از جایگاه ویژه ای برخوردار است. برای آگاهی شما خانم های محترم که علاقه مند به پوست صورت خود هستید برخی فواید ماساژ پوست صورت را برای شما ذکر می نماییم.

فواید :

– بهبود شکل و حالت عضلات و پوست صورت به گونه ای که پوست شما نرم تر و با قوام تر می شود.
– ریلکس شدن عضلات صورت و چشمها
– تسکین سردرد ها و درد های ناحیه ای صورت
– کاهش چین و چروک ریز و کم عمق پوست صورت
– تحریک جریان خون
– کاهش استرس و تنش
– ریلکس شدن کلی بدن از نظر فیزیکی و روانی
– تحریک نقاط خاص بر روی صورت
– رهایی از فشار چشم ها
لازم به ذکر است که انواع ماساژ های پوستی با تقویت عضلات صورت می توانند در رفع چین و چروک پوست موثر باشند. ماساژ درمانی با بهبود جریان خون و لنف صورت می گیرد که نتیجه مستقیم آن بهبود قوام پوست و توان عضلانی صورت، آرام شدن عضلات صورت و اطراف چشم هاست و همینطور از بین رفتن سر درد و کاهش استرس و نگرانی از اهدافی است که در ماساژ صورت به آن توجه می شود.
یکی دیگر از فوایدی که ماساژ صورت دارد از بین بردن پف و ورم صورت و در نتیجه بهبود رنگ چهره می شود. منشأ این ورم ها اکثراً استرس و کم خوابی است.


ماساژ رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی - کف پا

فایده غیرمنتظره ماساژ کف پا :

۹ فایده غیرمنتظره ماساژ کف پا که باعث می شود شما همین حالا بخواهید آن را امتحان کنید

ما همه می دانیم که ماساژ کف پا حتی اگر برای مدت کوتاهی هم باشد چه حالا یا بعدا” می تواند به ریلکس شدن ما کمک کند، بخصوص پس از اینکه تمام روز را سر پا بوده یا راه رفته ایم، و پاهایمان از شدت تورم درحال ترکیدن است. مطمئنا” هر کسی از این کار لذت می برد اما آیا این کار از داشتن حسی کمی بیشتر از ریلکس بودن و برطرف کردن مقداری از درد فایده دیگری هم دارد؟
تکنیک های بسیار زیادی برای ماساژ دادن وجود دارند که همه آنها وعده فواید سلامتی خاصی را می دهند. تکنیک های سنتی درمانی بر روی ریلکس کردن عضلات و مفاصل تمرکز می کنند؛ هدف روش “اکیوپرشر” افزایش سلامت عمومی و افزایش جریان انرژی بوسیله ایجاد فشار بر روی نقاط خاصی از بدن است؛ “آروماتراپی” از روغن های معطر و موسیقی آرامش بخش برای افزایش عوامل آرامش دهنده با تاثیر بر چند حس به طورهم زمان استفاده می کند؛ و “رفلکسولوژی” به دنبال بالابردن عملکرد ارگان های داخلی با ماساژ دادن قسمت های خاصی از کف پا می باشد.
نظرات زیادی در این رابطه وجود دارند، برخی به شکلی افراطی، راجع به اینکه یک ماساژ ساده چه فوایدی می تواند برای شما داشته باشد صحبت می کنند، درحالیکه شواهد کمی در اثبات ادعای آنها وجود دارد. ما سعی در معرفی بعضی از فواید ماساژ کف پا بر اساس تحقیقات علمی هستیم فوایدی که می توانند به محض انجام ماساژ دیده شوند یا اثرشان پس از یکی دو هفته نمایان میشود، یا حتی با گذراندن دو یا سه جلسه درمان در هفته.

۱- ماساژ برای زندگی جنسی شما مفید است:

این کار فقط با کمی ماساژ با روغن اتفاق می افتد.، چند شمع معطر، موسیقی ارام برای ایجاد یک حس عالی برای شبی احساسی. یک ماساژ کف پا هدیه ای خالصانه به طرف مقابل است، و کمک می کند تا آزارهای کوچکی را که در طول روز به هم داده اند از یاد ببرند و این عالی ترین شکل بالا بردن حس شهوت است. پاها بهترین نقطه برای شروع هستند چون با ماساژ دادن قسمت هایی از پا مثل پشت زانو و قسمت داخلی ران یک حس آرام از برانگیختگی بوجود آمده و تبدیل به احساس قوی شهوانی می شود.

۲- باعث افزایش سرعت گردش خون می شود:

به دلیل اینکه زندگی روزمره ما اکثرا” بی تحرک و به صورت نشته است ما به استفاده مداوم از عضلاتمان عادت نکرده ایم. عضلات کف پاهایمان به سختی تحرک دارند و به دلیل استفاده از کفش های تنگ گردش خون در این ناحیه اغلب با اختلال همراه است. ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ماساژ قبل از رفتن به رختخواب می تواند باعث افزایش گردش خون در قسمت های تحتانی بدن شود.، و به طور خاص برای افرادی که از دیابت رنج می برند بسیار مفید است.

۳- به جلوگیری از ایجاد زخم و صدمه به کف پا و قوزک پا کمک می کند:

ماساژ کف پا به درد مفاصل کمک کرده و در بهبود زخم ها مؤثر است، و همچنین درد مفاصل را کاهش می دهد. اگرچه وقتی ماساژ با تمرینات کششی و ورزشهایی که باعث تقویت پاها و قوزک می شود همراه باشد از صدمات بعدی جلوگیری کرده، همچنین بهبود زخم های موجود را نیز تسریع می کند. تمرینات کوتاه سه یا پنج جلسه در هفته می تواند شمارا در به حد اقل رساندن ریسک صدمات مطمئن سازد. در دقایقی از روز همه ما ممکن است هنگام راه رفتن دچار لغزش شویم، اما داشتن پاها و قوزک های مستحکم ما را در جلوگیری از بروز صدمات و جراحات مطمئن می سازد.

۴- کاهش اثرات افسردگی و تشویش:

با مطالعه تحقیقات انجام شده درحوزه اثرات “رفلکسولوژی” (بازتاب شناسی)، چنین به نظر میرسد که این نوع ازماساژ پاها چیزی فراتر از این است که فقط باعث آرامش افراد در طول ماساژ شود. انجام این ماساژ در نوبت های زیاد کاهش چشمگیر تشویش و نگرانی در بیماران سرطانی را نشان داده است. تکنیک ها به سادگی قابل یادگیری بوده و می توانند به عنوان یک راه موثر در کاهش اظطراب و تشویش به کار گرفته شوند.

۵- کمک به بهبود سردرد و میگرن:

یک تحقیق انجام شده در دانمارک نشان داده افرادی که از سر درد و میگرن رنج می برند پس از انجام درمان های رفلکسولوژی به مقدار بسیار زیادی بهبود پیدا کرده اند. آنها دارو درمانی را متوقف کرده، و سه ماه پس از کامل شدن دوره درمان، علائم بیماری ۶۵ درصد کاهش یافته است درحالی که تعداد کمی از آنها درمان قطعی یافته اند. این باور وجود دارد آنهایی که از روش ماساژ پای رفلکسولوژی استفاده کرده اند برای خود زندگی با جنبه های مثبت بیشتری را ساخته اند.

۶- پایین آوردن فشار خون:

فشار خون بالا در زندگی مدرن امروزی امری عادی برای زنان و مردان شده است. این بیماری می تواند به وسیله عوامل زیادی مثل استرس و رژیم غذایی ناسالم ایجاد شود، اما در بیشتر موارد هیچ علت مشخصی وجود ندارد و متخصصین بر این باورند که ژنتیک و عوامل محیطی علت بروز آن می باشند. نتایج یک تحقیق نشان داد، افرادی که در مراکز درمانی با بیماران درگیر با زوال عقل کار می کنند، کاری که به شدت استرس زا است و نیاز به صرف قوای ذهنی و جسمی فراوان دارد، می تواند با انجام یک تا سه جلسه۱۰ دقیقه ای ماساژ کف پا در هفته باعث بهبود روحیه و خلق افراد، و کم شدن تشویش و پایین آمدن فشار خون آنها شود.

۷- کمک به کف پای صاف و بیماری سست شدن بافت همبند کف پا (plantar fasciitis):

افرادی که کف پای صاف دارند به دلیل شل بودن لیگامنت ها، قوس طبیعی که در پاهای معمولی وجود دارد را ندارند. این حالت ممکن است تاثیر به سزایی بر فرد نگذارد، اما خیلی از افرادی که با این مشکل درگیر هستند از درد پا حتی بعد از فعالیت های فیزیکی سبک هم شکایت می کنند. درد مزمن پاشنه پا می تواند به وسیله التهاب یا سست شدن بافت همبندی که از قوس کف پا نگهداری می کند به وجود بیاید. انجام تمرینات منظم همراه با ماساژ عمیق، در شرایطی که شما فشار زیادی بر روی قوس کف پا وارد می کنید، می تواند باعث کاهش چشمگیر درد یا حتی درمان این وضعیت شود.

۸- کمک به تسکین عوارض PMS و یائسگی:

معمول ترین عوارض PMS شامل غمگینی و اندوه، خشم، تشویش، تنش، بیخوابی مزمن، خستگی، سردرد و بد خلقی می باشد. بیشتر این عوارض می توانند در طول دوران بیماری با انجام روزانه ماساژ کف پا تسکین یابند. عوارض یائسگی، که با داشتن نشانه های بیشتر مثل گرگرفتگی و افسردگی خیلی شبیه به عوارض بیماری PMS است نیز می تواند با ماساژهای منظم به شکل بسیار مؤثری کاهش یابد.

۹- کاهش تاثیرات ادم در زنان باردار:

ادم، که حالت ورم کف پا و قوزک پا در اثر تجمع مایعات است، عوارض های شایع در زنان حامله ، به خصوص در سه ماهه آخر حاملگی است. برای مقابله با این حالت می توان از ماساژ روزانه کف پا به همراه استراحت زیاد و رژیم غذایی درست استفاده کرد.