طب سوزنی و جوان سازی


ما در طب سوزنی که در اصل به آن اعتقاد کامل داریم هیچ رژیمی به افراد چاق نمی دهیم بلکه ما بدن افراد را هوشمند می کنیم تا آن مقدار غذایی را که لازم دارند جذب کند وحتی اگر بیشتر بخورند جذب بدن نمی شود. ما به بدن اطلاع می دهیم که هیچ قحطی یا رژیمی در کار نیست و به اشتباه چربی ذخیره کرده است.
با روشهای مختلفی که در طب چینی وجود دارد خون رسانی به مناطقی از بدن که در آنجا کم شده بود و چربی کمتری آب می شد را زیا د میکنیم و به چربی ها این هوشمندی را می دهیم که به صورت موضعی در نقاط مورد نظر چربی ها را کاهش دهند یا اصطلاحا” آب کنند.
در این درمان چاقی ،کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام را با روشی به نام امبدینگ یا کت گوت در طب سوزنی که بسیار موثر است انجام می شود،روشهای دیگری نظیرسوزن در طب سوزنی سنتی،بادکش کردن، روش گواشا ودیگر روشهای طب چینی به صورت هم زمان انجام می شود و سعی می کنیم این شعور و آگاهی را به بدن برگردانیم وباعث شویم که بدن شما به تناسب اندام و کاهش وزن برسد.

آیا می توان از طریق کاهش اشتها که توسط طب سوزنی و یا دارو و سایر روشها انجام می شود به لاغر شدن موضعی یا درمان چاقی دست پیدا کنیم:

درمان چاقی باطب سوزنی – در روشهای غربی ،سنتی و طب سوزنی که برای درمان چاقی وجود دارد سعی می کنند تا اشتهای مریض را کاهش دهند ،با وسیله یا دارو، طب سوزنی وغیره، فرقی نمی کند ولی ما در روش زیبایی طب چینی به اینکه اشتها را کاهش دهیم و به تناسب اندام یا لاغری برسیم اعتقادی نداریم.
به این دلیل که وقتی شما اشتها را می بندید همان قحطی را ایجاد کرده اید و ما اعتقاد نداریم که اگر اشتها را ببندیم فرد لاغر می شود بلکه همان قحطی ایجاد می شود و چربی های اضافی در دسترس، کاهش پیدا می کنند و آب می شوند و به محض اینکه بدن از حالت قحطی خارج شد دوباره همان داستان چاقی ادامه دارد

آیا درمان چاقی با طب سوزنی ممکن است باعث شود که عکس هم عمل کند و فرد به جای لاغر شدن،چاق تر هم بشود:

درمان چاقی با طب سوزنی – ما دراین درمان با طب سوزنی به بدن شما می گوییم که اشتها را کم می کند. اگر شما به مدت ۲ و ۳ماه، با انجام روش طب سوزنی ، روش امبدینگ یا کت گوت درمان شوید ، به طور قطعی اضافه وزن وسایز نامناسب اندام شما کاهش پیدا کرده و متناسب می شوید ودرحقیقت این هوشمندی بدن شما است که با کمک این روش باعث به وجود آمدن این تغییرات می شود.

طب سوزنی و جوانسازی صورت :

طب سوزنی همان طور که در درمان بسیاری از بیماری ها و درد ها معجزه می کند ، در جوانسازی پوست صورت و بدن و نیز پیشگیری از پیری و لیفت صورت و بدن هم شاهکار است اما راه حلی فوری نیست و نیاز به زمان و کمی صبر و حوصله دارد.
هر زمانی که طب سوزنی را شروع کنید عالیست اما بهترین زمان برای شروع آن ۳۰_۲۵ سالگیست . ابتدا ۱۰ جلسه طب سوزنی به صورت هفته ای ۲ بار انجام دهید ، سپس آنرا با هفته ای یک جلسه و بعد ماهی یک بار برای همه عمر ادامه دهید و مطمئن باشید از بهترین کرم های ضد چروک دنیا وتمام لیزر های دنیا تاثیر بیشتری روی جوان نگه داشتن پوستتان و پیشگیری از پیری پوست شما خواهد داشت.

طب سوزنی زیبایی چگونه انجام می شود ؟

در طب سوزنی جهت زیبایی و جوانسازی یا لیفت و همین طور پر کردن صورت ۳ کار همزمان انجام می شود :
* تنظیم و بالانس انرژی در کل بدن ( تنظیم کبد ، کلیه ، معده ، روده ها ، هورمون ها و…)
* تحریک کانال های انرژی که از صورت می گذرند جهت تحریک کلاژن سازی و بر طرف کردن چروک ها
* ریلکسیشن و آرامش و درمان بی خوابی و افسردگی

اثرات آنرا از چه زمانی می توان مشاهده کرد ؟

معمولا” در همان ۱۰ جلسه اول آثار آن آشکار خواهد شد و بیمار از نتایج آن راضی خواهد بود.

تا چه زمانی اثر طب سوزنی روی صورت باقی خواهد ماند ؟

از آنجا که روند پیری ما ادامه دارد و پوست ما به علت بالا رفتن سن و نیز تاثیر شرایط احساسی ما ، شرایط جوی نظیر آلودگی هوا و نور آفتاب و … افت می کند بهتر است طب سوزنی مثل کرم های ضد آفتاب بخشی از برنامه های مراقبت از پوست ما برای همه عمر باشد.

طب سوزنی بهتر است یا کرم های ضد چروک ؟

از نظر متخصصین پوست کرم های ضد چروک اثر چندانی روی پیش گیری از پیری ندارند ، نکته دیگر اینکه چروک ها ی صورت و بدن ما بیشتر تابع ماهیچه ها و چربی زیر پوستند تا خود پوست . آسیب خود پوست نیست که چروک ایجاد می کند بلکه بافت های زیر پوستند که تغییرشان سبب ایجاد خطوط روی صورتند . به همین دلیل طب سوزنی همیشه برتر و موثرتراز کرم های ضد چروک و لیفتینگ هست و خواهد ماند .
اگر قرار است بین کرم های ضد چروک و طب سوزنی یکی را انتخاب کنید ، بهتر است طب سوزنی را انتخاب کنید . اما اگر شرایط مالی اجازه می دهد از کم ضد چروک هم استفاده کنید.

طب سوزنی بهتر است یا میکرو نیدلینگ ؟

نیدل همان سوزن است و نیدلینگ یعنی سوزن کاری کردن . این کار هزاران سال در طب سوزنی جهت جوانسازی و درمان فرو رفتگی های پوست استفاده شده است. سوزن های هفت ستاره در طب سوزنی قدمت زیادی دارند . میکرو نیدلینگ که امروزه توسط پزشکان پوست و زیبایی بسیار استفاده می شود بیشتر روی خود پوست اثر دارند . اما طب سوزنی روی لایه های پوست و نیز لایه های زیرین پوست مثل ماهیچه های صورت و نیز کل بدن همزمان کار می کند .پس در جوانسازی طب سوزنی موثرتر است .اگر شرایط مالی اجازه می دهد هم طب سوزنی و هم میکرو نیدلینگ . اگر قرار باشد یکی را انتخاب کرد به عنوان کسی که هر دو را انجام می دهد طب سوزنی را پیشنهاد می کنم .

جوانسازی صورت با لیزر یا با طب سوزنی ؟

باز هم اول طب سوزنی

طب سوزنی یا ماساژ ؟

باز هم طب سوزنی

طب سوزنی لیفت هم می کند ؟

بله در رفع افتادگی صورت و لیفت صورت و بدن فوق العاده است.

در هر جلسه چند سوزن زده می شود ؟

بسته به شرایط صورت و بدن هر شخص متفاوت است .معمولا” ۶۰_۵۰ سوزن، حدود ۴۰ سوزن به صورت و بقیه به سایر نقاط بدن ( شکم ، دست ، پا و سر )

آیا طب سوزنی زیبایی درد دارد ؟

خیر . در طب سوزنی ورود سوزن به بدن حس نمی شود .

مکانیزم‌های طب سوزنی صورت به طور خلاصه عبارتند از:

۱- چرخش خون و انرژی را در کل بدن بهبود می‌دهد. به همین علت وقتی برای بیماران فقط طب سوزنی روی بدن هم انجام می‌گردد، بعد از چند جلسه صورت شفاف می‌شود. (بدون اینکه روی صورت کاری انجام شود!)
۲- درمان ذهن، جسم و روح را شامل می‌شود. (که این به علت تشرح سروتونین در بدن است که باعث شادی و نشاط می‌شود)
۳- باعث افزایش توان عضلات و خاصیت ارتجاعی پوست صورت می‌گردد.
۴- با فعال کردن مکانیزم‌های مربوط به ترمیم زخم می‌تواند اولا جریان خون در پوست را ثانیا جریان اکسیژن‌رسانی به پوست را افزایش دهد، نفوذپذیری عروق را بالا برده باعث رفع مواد زاید می‌شود.
۵- با کاهش ادم و مایعات اضافه بدن به کاهش ادم در اطراف چشم کمک می‌کند.
۶- بالانس هورمونی ایجاد می‌کند به همین علت معمولا روی ریزش مو، آکنه و گاهی موی زاید موثر است.
۷- به علت افزایش جریان خون و لنف، رطوبت‌رسانی (هیدرادرمی) انجام می‌دهد.
۸- موجب کاهش استرس (که از همه عوامل پاتوژن مهم‌تر است) می‌گردد.

طب سوزنی در چه مواردی کاربرد دارد؟

طب سوزنی در مواردی مانند خشکی پوست، چربی بیش از حد پوست، منافذ باز پوست، افتادگی صورت و چهره، رفع غبغب، شادابی و جوانسازی پوست گونه‌گذاری، چین و چروک و پیری پوست، لک و کک و مک صورت، جوش صورت، ریزش مو و کلا در لیفتینگ پوست موثر است. در مورد پف و تیرگی دور چشم اگر خیلی قدیمی و کهنه نباشد، می‌تواند مفید باشد.

روش کار چگونه است؟

برای درمان از سوزن‌های مخصوصی استفاده می‌شود که مویی شکل و با قطر بسیار اندک هستند (قطر ۱۸/۰-۱۶/۰و طول ۱۳/۰) بیشتر افراد هنگام کار با سوزن نگرانند؛ اما این نگرانی بی‌مورد است. درد در هنگام آمپول زدن به علت سایز بزرگ تنه و پاره شدن بافت و همچنین، عبور ماده تزریقی در رگ می‌باشد ولی در طب سوزنی سوزن‌ها مویی شکل و به ضخامت تار مو هستند و سوزنکاری دردناک نیست. از طرفی سوزن‌ها خشک می‌باشند. (DRY needie) معمولا در هر جلسه بین ۲۰ تا ۱۰۰ سوزن برای کار صورت برحسب شدت چروک‌ها و بیمار انتخاب می‌شود. همچنین علاوه بر نقاط طب سوزنی نقاط دیگری هم برای این کار انتخاب می‌گردد و گاه برای گونه‌گذاری استفاده از طب سوزنی الکتریکی هم لازم است.
سوزن‌های صورت عموما بعد از اینکه کارشان تمام شد خود به خود رها می‌شوند!
معمولا بعد از سه الی چهار جلسه اثرات اولیه کار با طب سوزنی که شامل شاداب و روشن شدن پوست می‌باشد، ظاهر می‌شود و بعد از ۷-۸ جلسه اثرات کلاژن‌سازی شامل سفتی، گونه و کاهش عمق چروک‌ها مشخص است. چون کلا برای کلاژن‌سازی ۳ هفته زمان لازم دارد.
جلسات دو تا سه بار در هفته و گاه برای مسافرانی که از خارج از کشور یا شهرستان‌ها مراجعه می‌کنند، هر روز قابل انجام است. پس از اتمام جلسات که بین ۱۰ تا ۲۴ جلسه می‌باشد، درمان نگهدارنده به صورت ماهی یک بار انجام می‌شود و به این ترتیب، طب سوزنی برخلاف بعضی روش‌ها قابل برگشت نیست! (مانند بوتاکس که بعد از ۳ ماه اثرش را از دست می‌دهد).

درمان‌های شخصی:

برای افرادی که تحت درمان با تکنیک‌های زیبایی صورت با طب سوزنی قرار می‌گیرند، بهتر است اقدامات کمکی زیر انجام گیرد:
۱- تغییر شیوه زندگی، مانند تغییر عاداتی که برای سلامت مضر است مانند سیگار کشیدن و…
۲-تمرینات ورزشی یا ماساژهای پوستی
۳- تمرینات تنفسی یا پرانایاما
۴- تمرینات خود آرامی
۵- فشار درمانی /ماساژ درمانی
۶- استفاده از تغذیه مناسب/مکمل‌های غذایی ۹ داروی گیاهی (Diet and supplement and Herbal medicine)
۷- استفاده از مغناطیس (magnet)
۸- ورزش روزانه
۹- روش‌های پاکسازی پوست، و استفاده از شیر پاک‌کن و به جای صابون کرم‌های مناسب برای پوست